Jak przyspieszyć pozycjonowanie swojej strony www?

Strony www
Strony www

W sieci można znaleźć naprawdę wiele takich stron, które oparte zostały na świetnym i bardzo innowacyjnym pomyśle, ale pomimo usilnych starań ich właścicieli nie chcą one przebić się wysoko w wynikach wyszukiwania. Takie strony często giną śmiercią naturalną, a to bardzo źle, gdyż wiele z nich jest naprawdę ciekawa i może dostarczyć ludziom wiele rozrywki. W wielu przypadkach brak sukcesu związane jest albo z niedoinwestowaniem strony, czyli zbyt małymi funduszami na pozycjonowanie i promowanie albo z z niewłaściwym pozycjonowaniem, które wykonywane jest samodzielnie. Często jednak strony robią ludzie znający się na rzeczy, ale pozycjonowanie niewiele pomaga. Czemu tak się dzieje i jak usprawnić ten proces?Często strony www są robione w oparciu o darmowe skrypty CMS, które dostępne są w sieci. Dobry informatyk oczywiście doskonale przekształci ten skrypt i zrobi z niego prawdziwe Ferrari pośród stron. Doda do tego ciekawą grafikę i wszystko wygląda pięknie, ale niestety często tylko powierzchownie. Zupełnie zapominamy bowiem o tym, że darmowe skrypty CMS nie są optymalizowane pod względem pozycjonowania i stąd właśnie biorą się te problemy.

Największym błędem jest to, że strony www zdecydowanie za długo się otwierają. Jak pokazują liczne badania jeśli strona otwiera się dłużej niż 3 sekundy to tracimy już połowę potencjalnych czytelników. Dużo prawda? Jeśli znamy się na tym to warto zoptymalizować skrypt, aby pobierał mniej zasobów z serwera i tym samym lepiej się ładował. Jeśli nie wiemy jak to zadanie to wykonają za nas profesjonaliści, choć oczywiście nie za darmo.

Nie wolno zapominać także  o tym, że Strony www należy zapełniać wartościową treścią. Nawet jeśli strona pięknie wygląda, ale ma beznadziejną treść to z pewnością nie osiągnie sukcesu. Roboty wyszukiwarek internetowych są już na tyle „inteligentne”, że naprawdę mogą częściowo sprawdzić wartość naszej treści i jeśli nie znajdą nic ciekawego to nie zainteresują się podniesieniem pozycji naszej strony. Warto także pamiętać o naturalności linków zewnętrznych. Czasem lepiej promować stronę na dobrych forach, nawet jeśli jest ich kilka, niż masowo dodawać witrynę do byle jakich katalogów www.